W NASZEJ SZKOLE OBOWIĄZUJĄ  STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Standardy ochrony małoletnich – czym są?

To zbiór zasad, dotyczących zabezpieczenia dzieci przed wszelkimi formami krzywdzenia, zaniedbania, wykorzystania czy przemocy. Pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko na rzecz dzieci.

Ich przyjęcie sprawia, że szkoła jest bezpieczna dla dzieci – jej personel potrafi zidentyfikować sytuacje stwarzające ryzyko krzywdzenia dziecka oraz podjąć działania profilaktyczne oraz interwencyjne.

Cztery główne standardy:

• Standard I. POLITYKA: Szkoła ustanowiła i wprowadziła w życie politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
  • Standard II. PERSONEL: Szkoła monitoruje, edukuje i angażuje swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
  • Standard III. PROCEDURY: W szkole funkcjonują procedury zgłaszania podejrzenia oraz podejmowania interwencji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dziecka.
  • Standard IV. MONITORING: Szkoła monitoruje i okresowo weryfikuje zgodność prowadzonych działań z przyjętymi standardami ochrony dzieci.

W naszej szkole obowiązują dwie wersje dokumentu – wersja pełna (rozszerzona) dla dorosłych i wersja skrócona dla małoletnich.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH_SP_280

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH SP_280 – WERSJA DLA DZIECI