Uczniowie 280-tki po raz drugi przyłączyli się do kampanii „Rowerowy Maj” i udowadniają: by dojechać na lekcje, nie jest potrzebny samochód.

W kampanii Rowerowy Maj wzięło udział: 229 szkół, z których aktywnych było 65 135 uczniów. W sumie, przez cały Maj uczniowie podróżowali aktywnie aż 1 489 934 razy! – rekord w stolicy.
W Warszawie po raz czwarty odbyła się ta akcja.  Nasza „280” wzięła udział po raz drugi. Uczniowie szkoły codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi.

W kampanii, jak to w szkole, rozliczana była frekwencja. Frekwencja rowerowa był to współczynnik aktywnych dojazdów względem wszystkich możliwych, również tych zrealizowanych przez nieaktywnych uczniów. Wewnątrz szkoły, więc toczyła się rywalizacja pomiędzy klasami. Najaktywniejszą klasą okazała się klasa Va w ostatnim dniu rywalizacji, ponieważ VId zajmując II miejsce przegrała o 1 %. III miejsce dla klasy IIb.

„280” została zaliczona do kategorii szkół „średnich” pod względem ilości uczniów. W rankingu szkół warszawskich zajęliśmy 12 miejsce na 54, natomiast w dzielnicy I. Wygraliśmy z SP 264 o 0,9%. To dzięki Waszej mobilizacji UDAŁO SIĘ!!!.

Rowerowy Maj to nie tylko dojazdy na lekcje. To ruch na świeżym powietrzu, nabieranie dobrych nawyków transportowych, lepsza koncentracja na lekcjach. Podczas podróży uczniowie stali się bardziej samodzielni.

Maj w tym roku nie rozpieszczał pogodą, ale dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. Cieszy ten fakt!!! Zapaleni rowerzyści powtarzają jednak, że nie ma złej pogody na rower, a jedynie zły ubiór.

DZIĘKUJEMY Wam i Rodzicom, że znaleźliście w sobie siłę, żeby pociągnąć Rowerowy Maj.

Do zobaczenia za rok!!!