Przed feriami razem z klasą 2 a wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa „Cztery Pory Roku”. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Na początku przygotowaliśmy kwiaty oraz ramki na zdjęcia dla naszych babć i dziadków z okazji ich święta. Nie tylko staliśmy się artystami, ale również modelami, ponieważ każdy z nas miał okazję pozować do zdjęcia na tle palącego się w kominku ognia. Dużo radości przyniósł też królik, który cierpliwie towarzyszył nam podczas sesji. Kolejną atrakcją była wizyta w zagrodach, oglądanie, głaskanie i karmienie zwierząt oraz słuchanie opowieści farmera na temat ich zimowych zwyczajów. Podczas rozmowy na temat dokarmiania ptaków zimą, w grupach, przygotowaliśmy mini karmniki ze smalcem i nasionami. Zabraliśmy je do szkoły, żeby dokarmiać ptaki odwiedzające szkolny plac zabaw. Ważnym punktem naszej wizyty były zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie zjedliśmy upieczone nad ogniskiem kiełbaski i rozgrzaliśmy się ciepłą herbatą. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że to był bardzo udany wyjazd i chętnie wrócą do tego miejsca na inne zajęcia.

Kategoria: 3B, Bez kategorii

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

 

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie