1 – 2 czerwca byliśmy całą klasą w Krakowie i Wieliczce. Pojechaliśmy pociągiem Pendolino. Najpierw udaliśmy się do Wieliczki. Zwiedzaliśmy Kopalnię Soli. Nie obyło się bez lizania ścian. Spotkaliśmy Skarbnika kopalni, który nas najpierw porządnie wystraszył, a potem wspólnie przygotowaliśmy krótkie przedstawienie o patronce kopalni królowej Kindze. Były też zabawy. Następnego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Widzieliśmy Barbakan, Kościół Mariacki, w którym było uroczyste otwarcie ołtarza Wita Stwosza. Wchodziliśmy na Wieżę Mariacką i niektórzy stali obok hejnalisty w czasie, gdy grał hejnał. Potem udaliśmy się na Wawel. Każdy z nas dotknął Dzwonu Zygmunta i pomyślał życzenie. Odwiedziliśmy też Smoczą Jamę. Gdy z niej wyszliśmy zaskoczył na ziejący ogniem smok. W Sukiennicach kupiliśmy pamiątki. Posmakowaliśmy krakowskich obwarzanków. Późnym wieczorem wróciliśmy do Warszawy. Zmęczeni , ale szczęśliwi wpadliśmy w objęcia stęsknionych rodziców.

Gorące podziękowania dla mamy Olka za rewelacyjną organizację wycieczki oraz dla rodziców: mamy Janka, Zosi W, Zosi G i taty Kacpra.

Dziękuję!   Wychowawczyni

Kategoria: 3A, Bez kategorii