Samorząd

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej samorządu szkolnego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 280.

INFORMACJE O SU

REGULAMIN SU

REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERU

W roku szkolnym 2021/2022 opiekunkami samorządu są panie: Sylwia Reszka oraz  Wirginia Düm. Celem działania samorządu jest integrowanie społeczności uczniowskiej poprzez: organizowanie życia szkolnego i  działalności kulturalnej, przedstawianie wniosków/ opinii, uczestniczenie w życiu szkoły.

Przez cały rok szkolny będziemy organizować cykliczne spotkania, na których przedstawiciele klas 4-8 będą wspólnie ustalać najważniejsze wydarzenia w szkole.

Solidarni z Ukrainą

W obliczu tragedii, która ma miejsce u naszych ukraińskich rówieśników, nie możemy pozostać obojętni. Na znak solidarności z Ukrainą wykonaliśmy niebiesko-żółte flagi, które znalazły się w różnych miejscach szkoły. Zachęcamy również do zbiórki prowadzonej przez wolontariat szkolny. Pokażmy nasze wielkie serca!

ŻYCZENIA Z OKAZJI 50-LECIA SZKOŁY

Wróżby andrzejkowe

Andrzejki w klasach 4-8 były obchodzone nietypowo. Na korytarzach pierwszego i drugiego piętra zostały schowane karteczki z wróżbami andrzejkowymi. Zadaniem uczniów było znalezienie karteczek i zgłoszenie się do opiekunek SU. Dla spostrzegawczych były przewidziane nagrody.

Powitanie czwartoklasistów

Wybory do SU

25 października 2021 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród kandydatek powołaliśmy dwie osoby, które będą pełniły niezwykle ważne funkcje. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Zachaj, natomiast wiceprzewodniczącą Małgorzata Rek. Powodzenia!

Dzień Samorządności

Wybory do MRDO

1 października 2021 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ochota. Wybory wygrała Olga Gołąb – uczennica klasy 8d. Serdecznie gratulujemy!

W Dzień Życzliwości Samorząd Uczniowski postanowił wywołać uśmiech na twarzy wśród społeczności szkolnej. Uczniowie z klasy 6a znaleźli ciekawe powiedzenia oraz cytaty związane z życzliwością. Następnie wybrani przedstawiciele chodzili po korytarzach i częstowali przechodniów miłym słowem. Wylosowane karteczki powodowały, że na twarzach uczniów, nauczycieli i pracowników pojawiał się uśmiech. Życzymy, aby dobre słowo i uśmiech pozostały z nami, na co dzień, w myśl zasady „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”.