Warsztaty edukacyjne w ramach kampanii Rowerowy Maj

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły będą brali udział w akcji Rowerowy Maj. Jak co roku kampanię poprzedzają warsztaty edukacyjne.

Mają one na celu:
– przypomnienie, jak bezpiecznie przemieszczać się po ścieżkach rowerowych i chodnikach;
– utrwalenie znajomości znaków drogowych przez uczniów;
– zapoznanie z przepisami ruchu drogowego;
– nauczenie praktycznego wykorzystania pompek rowerowych.

Warsztaty zostały przeprowadzone w dniach 17-18.04.2018 r. na poziomie wszystkich klas. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

W TYM ROKU NASZA SZKOŁA PO RAZ PIERWSZY UCZESTNICZY W KAMPANII „ROWEROWY MAJ”

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce skierowana do uczniów i nauczycieli promująca zdrowy tryb życia oraz zrównoważoną mobilność i popularyzującą rower, jako środek transportu.
Jej inicjatorem jest miasto Gdańsk, które realizuje ją po raz 5.
W Warszawie Rowerowy Maj odbędzie się już po raz 3.

Zabawa trwa miesiąc (od 7 – 30 maja). Zasady kampanii są bardzo proste. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze (liczą się inne środki transportu na kółkach, ale bez silnika, np. deskorolka, hulajnoga, wrotki lub rolki) otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody dla uczniów i dla klas.

Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury, ufundowane przez partnerów Kampanii, a najlepsi uczniowie oraz uczennice nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w kampanii???

Do 26.04.2018 r. (OSTATECZNY TERMIN) należy podpisać zgodę na udział dziecka w kampanii.

Zgody będą dostępne na najbliższych zebraniach z wychowawcami.

Więcej informacji na stronach internetowych: www.rowerowymaj.eu oraz Biura Edukacji