Drodzy Rodzice!

Rada Rodziców w naszej szkole działa na podstawie art. 53 i 54 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95 poz. 425 z późn. zm.) i jest demokratycznie wybraną grupą przedstawicieli Rodziców z wszystkich klas naszej szkoły. Jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski), który reprezentuje Rodziców w kontaktach z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz Samorządem Uczniowskim.

Strona Rady Rodziców:

W roku szkolnym 2022/2023 do składu Prezydium Rady Rodziców zostali wybrani:

Anna Pietkun Przewodnicząca  ania330@o2.pl, tel. 603 805 765
Agnieszka Nurzyńska Z-ca Przewodniczącej
Piotr Krysztofik Z-ca Przewodniczącej
Skarbnik – Agnieszka Czechmańska tel. 502 641 292
Tamara Kuczmar Protokolant

Szanowni Rodzice,
Wpłaty za konkursy szkolne, płatne np. Alfik prosimy kierować na konto:
Rada Rodziców przy SP280
Pekao Bank Polski
Nr 63 1020 1055 0000 9702 0505 6942
Wpłata musi zawierać:
– Imię i nazwisko dziecka (bez zdrobnień)
– aktualną klasę, do której dziecko uczęszcza
– nazwę konkursu, za który dokonywana jest wpłata.
Np. Anna Kowalczyk, 7b, Alfik matematyczny
Wartość wpłaty podaje nauczyciel w ogłoszeniu w Librus

Podstawowym celem funkcjonowania Rady jest reprezentowanie ogółu Rodziców szkoły, wspieranie działalności statutowej szkoły oraz działanie na rzecz polepszania jej funkcjonowania. To właśnie w szkole nasze dzieci spędzają większą część dnia, dlatego nasze działania zmierzają m.in. do uatrakcyjnienia tego czasu.
Aby nasze zaangażowanie mogło dać wymierne efekty, poza samymi chęciami, niezbędne są jeszcze środki finansowe. Od wielu lat podstawowym źródłem finansowania naszych działań są dobrowolne składki Rodziców – miesięczna składka na RR.
Pragniemy poinformować, że, jak co roku z pozyskanych funduszy, Rada Rodziców współfinansuje różne uroczystości szkolne, finansuje liczne nagrody w konkursach organizowanych przez szkołę, jak i zawodach sportowych, kupuje pomoce naukowe dla kół zainteresowań oraz książki do biblioteki, jak również wspiera finansowo dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Szczegółowe sprawozdanie z bieżącej działalności Rady Rodziców jest wysyłane do Rodziców na koniec roku szkolnego.
Ponadto corocznie Rada Pedagogiczna wnioskuje do RR z prośbą o pomoc finansową wspierającą zadania realizowane przez nauczycieli.
Aby móc odpowiedzieć na zgłoszone wnioski i podejmować kolejne działania, niezbędne są odpowiednie fundusze, które dzięki Państwa przychylności możemy gromadzić.
Rada Rodziców uchwałą nr 3/2022 ustaliła wysokość składek na rok szkolny 2022/2023 w następujących wysokościach:
– 175 zł rocznie za jedno dziecko
– 125 zł rocznie przy dwójce lub więcej dzieci ( na każde dziecko)
Jeżeli ktoś chce i ma taką możliwość składka może być wyższa.

Składki mają charakter dobrowolny. Mogą być płacone jednorazowo lub w ratach. Jeżeli ktoś z Państwa nie jest w stanie wpłacić sugerowanej kwoty, będziemy wdzięczni za każdą przekazaną sumę.
Rada Rodziców na mocy uchwały ustaliła, że wpłacanie składek będzie premiowane. Jeśli klasa wpłaci należne składki za cały rok do:
końca stycznia bieżącego roku szkolnego to wówczas 20% składek wraca do klasy
końca lutego bieżącego roku szkolnego to wówczas 15% składek wraca do klasy
końca marca bieżącego roku szkolnego to wówczas 10% składek wraca do klas

WAŻNE! Prosimy o dokonywanie wpłat na konto Skarbnika Klasy.
Po zebraniu zadeklarowanych składek Skarbnik wpłaca na konto Rady Rodziców zebraną kwotę, pomniejszoną o premiowany %.
Nie dokonujemy indywidualnych wpłat na konto Rady Rodziców( takie sytuacje dopuszczalne są w sytuacjach nadzwyczajnych po kontakcie ze Skarbnikiem RR)
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących wpłat na RR, czy zadeklarowanych kwot prosimy o kontakt ze Skarbnikiem RR.

Osoby w trudniej sytuacji materialnej mają możliwość obniżenia składki lub całkowitego z niej zwolnienia. Sytuację taką należy zgłosić do przedstawiciela RR w Państwa klasie. Dla nas jest to dodatkowa informacja, którym uczniom możemy pomóc (np. dofinansowanie wycieczek i wyjść klasowych).

Dziękujemy wszystkim za wpłacane pieniądze i podkreślamy, że wracają one do dzieci poprzez uatrakcyjnienie i wzbogacenie ich szkolnego życia. Zachęcamy również do wspierania RR swoimi ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami.