W sobotę 12.03.2016r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 280 przy ulicy Gorlickiej odbyła się Olimpiada Przedszkolaków. W szranki stanęły przedszkola z Rakowca: 315 z ul. Grzeszczyka, 312 z ul. Okińskiego,            293 z ul. Baleya, 255 z ul. Korotyńskiego, 241 z ul. Trojdena.

Honorowymi gośćmi imprezy byli : pani Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy Katarzyna Łęgiewicz, Zastępca Burmistrza pan Grzegorz Wysocki, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania pani Elżbieta Podkońska, Radny Dzielnicy pan Jacek Gomółka, panie dyrektorki i nauczycielki przedszkoli.

Olimpiada rozpoczęła się od wniesienia sztandaru olimpijskiego i zaprezentowania drużynowych okrzyków małych sportowców.

Przedszkolaki z zacięciem rozegrały konkurencje indywidualne i zespołowe. Najwięcej emocji wzbudził wyścig rodziców wraz z dziećmi. Należy też podkreślić, iż rodzice profesjonalnie przygotowali się do kibicowania swoim pociechom,

Wygrali wszyscy. Dzieci rywalizowały same ze sobą, pokonując swoje słabości. Doskonale sobie radziły. Wszyscy też otrzymali złote medale, puchary i dyplomy.

Dziękujemy organizatorom olimpiady: pani dyrektor S.P.280 Agnieszce Lis, nauczycielom WF pani Alicji Salomońskiej, panu Robertowi Bliszczykowi,  oraz reprezentacji  uczennic z klas V i VI.
Dianna Fełenczak