DNI INTEGRACJI MAJ 2018

1. 05. 2018 r.

• Spotkanie klas integracyjnych z panem Janem Grzesiek (osobą z Zespołem Aspergera).

Klasy IV – V  – sala 208 – 6 godzina lekcyjna

Klasy VI – VII  –  sala 208 – 7 godzina lekcyjna

• Godzina 15.00 – spotkanie Pana Jana Grzesiek z nauczycielami i rodzicami z SP 280.

Rozmowa na temat zaburzenia, możliwości rozwojowych dzieci z ZA i ich perspektyw.

• 15.30, sala 208.

Spotkanie warsztatowe dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 280 oraz zainteresowanych szkół z Ochoty na temat chorób przewlekłych i pracy z dziećmi przewlekle chorymi oraz pracy z uczniami z niedosłuchem z punktu widzenia metodyki surdopedagogiki, prowadzone przez panią Sylwię Reszkę i panią Paulinę Kępską przy wsparciu Zespołu Pedagogów Specjalnych

1. 05. 2018 r.

• Warsztaty artystyczne w plenerze dla klas I – III integracyjnych – 2,3 godzina lekcyjna.

Gośćmi spotkania będą ludzie niepełnosprawni intelektualnie ze Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów osób niepełnosprawnych intelektualnie „Wiara i Nadzieja”.

Proponowane warsztaty:

• warsztat malarski – malowanie, na czym się da
  • lepienie z modeliny sprzętów domowych – projektowanie umeblowania domu, zagospodarowanie przestrzeni.
  • projektowanie ubiorów – wycinanie z materiałów, papierów kolorowych, gazet itp., ubieranie postaci.

Ogłaszamy konkurs fotograficzny dla całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, kadry niepedagogicznej, pod hasłem „Pomagam tak jak potrafię”

Pomoc jest tu szeroko pojęta (pomoc ludziom, zwierzętom). Przyjmujemy zdjęcia oryginalne oraz wydruki. Punktujemy zgodność z tematem konkursu oraz oryginalność sytuacji, estetykę wykonania i wyeksponowania pracy np. ramka, zdjęcie, jako kadr filmowy itp. Konkurs będzie trwał od 30 maja do 6 czerwca. Prace należy składać w pokoju nauczycielskim J

Zespół Pedagogów Specjalnych