Co u nas ciekawego?


„Marzenia się spełniają…”  – warsztaty integracyjne

19 czerwca, w poniedziałek po południu odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci, przygotowane przez zespół pedagogów specjalnych. Miło nam było wspólnie bawić się i tworzyć z rodzicami i dziećmi z klas 1d, 2c, 3c i 4c. Warsztaty zostały podzielone na dwie części, pierwszą poprowadziła Pani Karolina Puk, przeczytała napisany przez siebie wiersz „O wężu, który pragnął mieć nogi”. Potem wszyscy mieli okazję podzielić się swoimi marzeniami, pogimnastykować się razem wężem z wiersza i na koniec zobrazować swoje pragnienia, dzięki czemu powstał niesamowity marzycielski wąż. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wężyków z kolorowego filcu. Tę część poprowadziła z kolei Pani Kasia Moździerz. Dzieci i ich rodzice intensywnie pracowali przez kilkadziesiąt minut, ale nikt nie narzekał, wszyscy świetnie się bawili, a efekty pracy okazały się wspaniałe.

—-

Zajęcia pokazowe z Dogoterapii

Zajęcia z zakresu Animal Assisted Education to zorganizowane oddziaływanie o ustalonym celu, w trakcie którego świadomie włącza się zwierzęta do działań edukacyjnych.

Dogoterapia nastawiona na edukację jest jedną z form tego typu zajęć.  Prowadzona przez wykwalifikowanych terapeutów i z udziałem specjalnie dobranych i przeszkolonych psów w oparciu o podstawy programowe wspomaga edukację. Pies stanowi w nich motywację do pracy.  Jest słuchaczem i obserwatorem, a jednocześnie  redukuje napięcie. Nie ocenia.

W piątek 9 czerwca odbyły się pokazowe zajęcia edukacyjne z udziałem psa nastawione na usprawnianie w obszarze poznawczym. Poprowadziła je Pani Karolina Puk, towarzyszyła jej wspaniała suczka Zira, która świetnie się spisała, chętnie współpracowała i dzielnie znosiła wszelkie psoty i pieszczoty ucznia klasy 1c  – Patryka i wszystkich mających okazję obserwować te interesujące zajęcia.

—-

Filcowanie na Dzień Mamy

W czwartek 25 maja w ramach zajęć z rewalidacji, uczniowie mieli możliwość zetknięcia się bezpośrednio z jednym z wielu rodzajów rękodzieła – filcowaniem. Do wytworzenia pięknych, różnokolorowych i jedynych w swoim rodzaju kwiatów, uczniowie wykorzystali wełnę czesankową i technikę filcowania na mokro.

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy cierpliwości i wytrwałości w doprowadzaniu prac do końca.

—-

„Jacy jesteśmy” – przedstawienie teatru cieni

W czwartek 18 maja w ramach Dni Integracji odbyło się przedstawienie teatru cieni pt „Jacy jesteśmy”. W przedstawieniu, które przygotowała Pani Katarzyna Moździeż, brali udział uczniowie klas II – Lena Puk, Tomasz Galiński, Mateusz Starczynowski; kl IV – Adam Jurko; kl V – Anna Jaszczuk, Zofia Tarłowska, Marta Rusiecka, Wiktoria Gontarczyk, Dominika Paterak, Karol Kowalski oraz Kacper Cybul

Młodzi artyści zaprezentowali wiersze, m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Terlikowskiej, dzięki którym odbiorcy mogli umocnić się w przekonaniu, że „nikt nie jest doskonały, każdy swoje wady ma, a ten jest lepszy kto je zna”.